5.0/5 derecelendirme (1 oy)

16. EDREMİT UÇURTMA ŞENLİĞİ YAPILDI..

Her yıl geleneksel olarak Zeytinli Dalyan sahilinde yapılan Uçurtma Şenliği’nin 16.’sı bu yıl Edremit Belediyesi tarafından düzenlendi. Nisan ayında hava muhalefeti nedeniyle ertelenen şenlikte dereceye giren öğrencilere tablet bilgisayar ve satranç takımları hediye edildi.

Edremit’in Zeytinli Mahallesi’nde her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda geleneksel olarak yapılan Uçurtma Şenliği’nin 16.’sı bu yıl Edremit Belediyesi’nin organizasyonunda Dalyan Sahilinde gerçekleştirilecekti.

Nisan ayında hava muhalefeti nedeniyle ertelenen uçurma şenliği önceki gün Dalyan sahilinde yapıldı. Yüzlerlerce uçurmanın gökyüzüne salındığı şenlikte çocuklara yüzlerce ücretisz uçurtam dağıtıldı. Ayrıca eğlenceli yarışmalar yapıldı.

Şenliğin açılışında bir konuşma yapan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Zeytinli’de 15 yıldır yapılan uçurtma şenliğini devam ettirdiklerini belirterek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen şenliğini hava muhalefeti nedeniyle okulların kapandığı tarihe ertelediklerini ifade etti.

Başkan Saka, “Bugün ne güzel uçurtmalar gökyüzünde özgürce süzülüyor. Ancak sadece bir uçurtmanın değil, birlikte yüzlerce uçurtmanın gökyüzünde süzülmesinin daha önemli ve anlamlı olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımızın geleceğinin de gökyüzünde uçuşan uçurtmalar gibi özgür ve aydınlık olmasını diliyorum” dedi.

Halk oyunları gösterisi, palyaço ve animasyonların ardından en yüksek uçurtma, en dik uçurtma, el yapımı en özgün uçurtma, çuval ve yumurta yarışmaları yapıldı. En dik uçurtma yarışmasında birinci Damla Anlayan, ikinci Tunç Acar, üçüncü Ayberk Edinciklioğlu, en yüksek uçurtma yarışmasında birinci Beste Çevik, ikinci Ozan Bağlan, Tuna Esirler, en özgün el yapımı uçurtma değerlendirmesinde birinci Emre Bodur, ikinci Sıla Erdoğan, üçüncü Yağız Baygın, çuval yarışmasında birinci Muhammet Ateş, ikinci Bahar Dokur, üçüncü Betül Uysal, yumurta yarışmasında birinci Doğa Şener, ikinci Betül Uysal, üçüncü Bahar Dokur oldular.

Edremit Belediyesi tarafından yarışmada birinci gelenlere tablet bilgisayar, ikincilere satranç takımı, üçüncülere de aileleri ile birlikte yemek hediye edildi. Dereceye girenlere ödülleri CHP Edremit İlçe Başkanı Yurt Yıldırım, Belediye Meclis Üyeleri Tayfun Gerkuş, Müberra Uyar Karaca ve CHP Edremit İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülen Üstüner tarafından verildi.

1659, Pazartesi, 16 Haziran 2014

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak. Seçmeli giriş aşağıdadır.

Yandex.Metrica