5.0/5 derecelendirme (1 oy)

18. Mavi Bayrak Sarımsaklıya

18. Mavi Bayrak Sarımsaklıya

Biyolojik arıtma tesisi ve Derin Deniz Deşarjın devreye girmesiyle birlikte temiz bir belde olarak Avrupa ve dünya standartlarını yakalamayı hedefleyen Küçükköy Belediyesi, Dünyaca ünlü kumunun yanı sıra temiz deniz suyu ve çevre bilincinin yerleşmesi amaçlı mavi bayrağı almak için Türkiye Çevre Eğitim Vakfına müracaat etti.

Deniz Suyu analizleri yapılan ve temizliği onaylanan Sarımsaklı plajlarında, plaja ana giriş noktaları, cankurtaran istasyonları, diğer plaj tesislerinin yanı sıra park alanları. Turizm danışma noktaları, tanıtıcı reklam panoları gibi benzeri tesisler için de diğer yerler içinde projelerini hazırlayan Küçükköy Belediyesi onaylama sürecini bekliyor. Çevre etkinlik projeleri hazırlayan Küçükköy Belediyesi, düzenlemiş olduğu sahil yoluyla ve kaldırım düzenlemesiyle başlayan çalışmalar, Atık yağların, atık pillerin toplanması gibi önemli projelerin hayata geçmesiyle çevreye duyarlı bir Belediyecilik anlayışıyla hareket eden Küçükköy Belediyesi kısa sürede Sarımsaklı plajlarınıda temiz ve güvenilir hale getirmesi bekleniyor.

Dünyada Mavi Bayrak
İspanya'da 455 plaj
Yunanistan'da 430 plaj
Türkiye'de 355 plaj
Fransa'da 226 plaj
Danimarka'da 216 plaj

Mavi Bayrak Projesinde ayrıca proje kapsamında geri dönüşümlü çöp kutularının konması, Köpekler ve evcil hayvanların plaja sokulmaması Kanalizasyon altyapısına bağlanılmış olan tuvalet ve duşların oluşturulması, daimi ve ehliyetli cankurtaran personeli ve noktalarının oluşturulası, Plajlarda ilkyardım malzemelerinin bulundurulması, Soyunma kabinleri, engelli vatandaşlara özel soyunma kabinleri v.b kısa surede oluşturulabilecek eksiklikleri tamamlayacak olan Kuçukkoy Belediyesi ilgili birimleri çalışmalarını sürdürmektedir. Nisan ayı gibi sonuçlanacak olan Mavi Kayrak projesi Belde ve Böige açısından çok büyük bir önem taşımaktadır.

Küçükköy Belediyesi tatarfından 2012 yılında Sarımsaklı Plajları ile kaldırım arasına inşa olunan duvar sayesinde değerli kum kaybınında önüne geçilmişti.

1300, Pazartesi, 27 May 2013

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak. Seçmeli giriş aşağıdadır.

Yandex.Metrica