0.0/5 derecelendirme (0 oy)

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZI KUTLUYORUZ.

Cumhuriyet Bayramımızın 91. Yıldönümünü coşkuyla kutluyoruz. Ayvalık Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı fener alayı ve konserlerle coşku içinde kutluyor. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri 28 Ekim Salı günü saat 13.00'de başlayacak, 29 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 24.00'de sona erecek.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer; “Cumhuriyetimizin 91. yılı kutlu olsun.,  Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu bu ülkenin cumhuriyetini sonuna kadar savunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın., bu cumhuriyeti yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi,.

28 Ekim 2014 Salı günü saat: 13.00’da Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığına ait çelenklerin, Atatürk Anıtına sunulmasıyla başlayacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri, Büyük Önder Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak Ayvalık Belediyesi Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sürecek.

Kutlama törenlerinde 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Atletizm yarışlarında dereceye girenler ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilçe genelinde yapılan resim, şiir, kompozisyon ve satranç yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri verilecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Dansları Topluluğu bir gösteri sunacak.  Belediye Bandosu tarafından halka konser verilecek.

Aynı gün yani 28 Ekim Salı günü Saat 19.30'da öğretmenevi önünden başlayacak fener alayına katılanlar, Cumhuriyet Meydanına yürüyecek.

Cumhuriyet Bayramımızın 91. Yıldönümünü kutlama törenlerinin ilk günü saat 20.00' de Cumhuriyet Meydanında Serhan Savaşkan’ın halka ücretsiz vereceği konser ile tamamlanacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 91. Yıldönümünü dolayısıyla Kaymakam Namık Kemal Nazlı saat: 09.30 da Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul edilecek.

29 Ekim Çarşamba günü törenler saat:10.00'da Hüsnü Uğural Stadyumu'nda Kaymakam Namık Kemal Nazlı, Garnizon Komutanı Personel Albay Aydın Nazlı ve Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer tarafından öğrencilerin, törene katılanların ve halkın bayramı kutlanacak.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulacak, müteakiben İstiklal Marşı ile birlikte Bayrağımız göndere çekilecek.

Ardından Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapılacak.

Ayvalık Anadolu Lisesi öğrencisi tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirin okunması ile devam edecek olan törenlerde Edremit EFEM Halk Oyunları Topluluğu folklor gösterisi sunacak. Gündüz ki etkinlikler yapılacak olan tören geçişi ile tamamlanırken aynı günün akşamında Ayvalık Belediyesi tarafından organize edilen Küçükköy Mahalle Evi Korosu tarafından Sarı Zeybek Spor Tesislerinde verilecek olan Atatürk şarkıları konsari ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları tamamlanacak.

1012, Pazar, 26 Ekim 2014

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak. Seçmeli giriş aşağıdadır.

Yandex.Metrica