0.0/5 derecelendirme (0 oy)

ATIK YAĞLAR AKILLI MAKİNALAR TARAFINDAN TOPLANIYOR

Burhaniye Belediyesi, tarafından yaklaşık 4 yıldır süren bitkisel atık yağların toplanması Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin de yardımlarıyla daha modern ve kolay hale geldi.

Atık bitkisel yağların toplanması ve geri dönüşümü için yaklaşık 4 yıldır uğraş veren Burhaniye Belediyesi geçtiğimiz günlerde şehrin farklı yerlerinde bulunmak üzere 4 adet bitkisel atık yağ toplama makinası koyarak bu işlemi kolaylaştırdı. Daha önce Burhaniye Belediyesi çevre zabıtası tarafından evlere giderek araçla toplanan atık yağlar artık bu makinalarda toplanacak. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin yardımlarıyla alınan Bitkisel Atık Yağ toplama makinaları Öğretmenler Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi ve Burhaniye Merkez’de olmak üzere dört farklı noktaya yerleştirildi. Vatandaşlar bu noktalara gelerek atık yağlarını makinanın üzerinde bulunan bölmeden dökecekler ve yarım litre başına 25 kuruş bozuk paralarını alttaki bölmelerinden alacaklar. Makine yapı dökmeden önce yapılacak işlemler hakkında konuşma suretiyle bilgi verirken maksimum 2 litre atık yağı vatandaşlar bu makinanın içine dökebilecekler.

Burhaniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından 4 yıldır yürütülen projeye ilişkin yeni makinaların gelmesiyle daha modern ve kolay şekilde atık yağların toplanabileceğini açıklayan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Kanalizasyon hatlarının tıkanmasına neden olan, arıtma tesislerimizin işletme maliyetini arttıran, çevre ve insan sağlığına zarar veren bitkisel yağların toplanması ve bu yağların geri dönüşümünü sağlamak amacıyla yapılan bu çalışma, bu makinalar sayesinde çok daha kolay olacak” diyerek Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a da bu kampanyaya böyle bir destek sağladığı için teşekkürlerini sundu..

928, Pazar, 19 Ekim 2014

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak. Seçmeli giriş aşağıdadır.

Yandex.Metrica