0.0/5 derecelendirme (0 oy)

AYVALIK A UĞUR GELDİ

Ayvalık ilçesinde, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Edip Uğur’a ilgi yoğun oldu.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından, AK Parti’den Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilen Edip Uğur, Edremit Körfezi ziyaretlerinin ikinci etabına Ayvalık’tan başladı.

Bu kapsamda, Ak Parti Ayvalık İlçe Başkanı Melih Çakırca öncülüğünde, ilçe yöneticileri ile kalabalık bir partili tarafından ilçe girişinde karşılanan Uğur, uzun araç konvoyuyla ilçe merkezine geldi.

Beraberinde; AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Cemal Öztaylan ve Ali Aydınlıoğlu’nun yanı sıra Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, il yöneticileri, AK Parti Ayvalık Belediye Başkan aday adayları Mehmet Ali Akçal, Hakan Kayaalp ile uzun araç konvoyuyla kent merkezi ve Küçükköy-Sarımsaklı’da tur atan Edip Uğur, daha sonra AK Parti İlçe Başkanlık binasının önüne geldi. Parti binası önünde coşku bir kalabalık tarafından davul-zurnalarla karşılanan Uğur, burada coşkulu kalabalığa hitap etti.

30 Mart yerel seçimlerinin ardından amaçlarının Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Ayvalık Belediyesi’nin koordineli çalışabilmesini sağlamak olduğunu vurgulayan Edip Uğur, “Bizim hedefimiz Ayvalık’a hizmetler gelmesini istiyoruz” dedi.

Ak Parti iktidarının Edremit Körfezine çok büyük hizmetler getirdiğini kaydeden Uğur, “Daha önce Edremit-Ayvalık arasındaki yol ile Ayvalık-İzmir arasında yol tıpkı birer köy yolu gibiydi. Şimdi ise bu yollar bölünmüş ve birinci sınıf yol oldu. Ayvalık’a modern bir devlet hastanesi kazandırıyoruz. Ayvalıklılara hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Ak Parti hükümeti sayesinde Türkiye’nin; Filipinler, Somali, Bosna-Hersek gibi yardıma ihtiyacı olan ülkelere yardım elini uzattığını kaydeden Uğur, bu kapsamda 2 buçuk milyon dolar yardımın ihtiyaç sahibi bu ülkelere ulaştırıldığının da altını çizdi.

Büyükşehir Yasası ile birlikte Ayvalık’ın nüfusunun 64 bine ulaştığına işaret eden Uğur, “Bu nüfusun 37 bini Ayvalık’ın merkezinde yaşıyor. Bu kış nüfusudur. Bunun yanı sıra Altınova ve Küçükköy’ün yanı sıra ilçeye bağlı köylerde de yaklaşık 20 bin kişi var. Bakın; daha önceki seçimlerden farklı bir seçime gidiyoruz. Daha önce Ayvalık’ın köylerinde yaşayan 7 bin insanımız, Ayvalık Belediye Başkanı yada Ayvalık Belediye Meclisi için oy kullanabiliyor muydu? Kullanamıyordu. Aynı şekilde, Küçükköy’deki Altınova’daki insanımız da Ayvalık Belediye Başkanı ve Ayvalık Belediye Meclisi için oy kullanamıyordu.” dedi.

“Ayvalık’ın nüfusu azalıyor”

Ak Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Edip Uğur, “Şuanda mevcut belediye Ayvalık’a hizmet etmediği için Ayvalık’ın 2 yıldan bu yana nüfusu azalıyor. Yazın nüfusu 250-300 bine ulaşan Ayvalık’ın kış nüfusu 64 bin ama istastiklere baktığımız zaman Ayvalık’ı nüfusunda devamlı bir azalma var. Binde 3 azalıyor Ayvalık’ın nüfusu. Neden oluyor bu? Ayvalık Belediyesi hizmet vermiyor da ondan. Ayvalık’ın hizmet beklediğini vurgulayan Uğur, “İnşallah Ayvalık ak belediyecilik ile tanışacak. Ayvalık hizmet bekliyor. Çok geri kaldı Ayvalık. Nüfusu bile azalıyor” şeklinde konuştu.

Edremit’te Seyit Onbaşı Havaalanını pistini uzatarak, her türlü uçağın iniş yapabilmesini sağladıklarını kaydeden Uğur, “Böylelikle bu havaalanını uluslararası bir havaalanı haline getirdik. İstiyoruz ki, tüm bu çalışmalarla bölgemiz turizmin de merkezi olsun. Alt yapı hazırlanıyor. İnşallah, Ayvalık’a belediye hizmetleri de olduğunda suyu ile kanalizasyonu ile Ayvalık’a hak ettiği vizyonu kazandıracağız. Çünkü Ayvalık dünyanın kabul ettiği bir marka şehirdir. Zeytin ve zeytinyağı denildiğinde akıllara Ayvalık geliyor. Bu yüzden de Ayvalıklılar önce doğru düzgün bir başkan seçmeliler. Parayı iyi yönetecek, yolsuzluklara dur diyecek ve iyi projelerle yönetecek, bu projeleri de uygulayacak bir belediye başkanı olduğunda siz görün Ayvalık’ın nasıl da kalkındığını. Çünkü At binenin kılıç kuşananındır. Bu yüzden de Ayvalıklılar ‘Ak Parti’ diyecek. Ayvalık ile büyükşehir merkezi uyumlu olacak. Devlet ile Ayvalık birlikte hareket edecek ve devletin tüm hizmetlerini, bütün yatırımlarını Ayvalık’a getireceğiz. İşte o zaman Ayvalık neymiş göreceksiniz” diye konuştu.

Ak Parti Ayvalık Belediye Başkan Aday adaylarını tanıttı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Ak Parti Balıkesir Milletvekili ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Edip Uğur konuşmasının ardından Ak Parti’den Ayvalık Belediye Başkan aday adayı olan eski Altınova Belediye Başkanı Mehmet Ali Akçal ile işadamı Hakan Kayaalp’i de vatandaşlara tanıtmayı ihmal etmedi.

Ayvalık’taki ziyaretinin ardından Edip Uğur, Gömeç ve Burhaniye’ye gitmek üzere ilçeden ayrıldı.

1974, Cuma, 13 Aralık 2013

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak. Seçmeli giriş aşağıdadır.

Yandex.Metrica