5.0/5 derecelendirme (2 oy)

AYVALIK KÜLTÜR SANAT GÜNLERİ...

Ayvalık'ta 10 Yıl önce olduğu gibi heyecan ve sevinç içindeyiz. Ayvalık Kültür ve Sanat Günlerinin 10'uncusunu yine hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Ayvalık Kültür ve Sanat Günleri artık sanatseverlerin ve sanatçıların, Ayvalık sevdalılarının ajandalarında yerini aldı. Bu etkinlikleri kaçırmak istemeyenler artık bu tarihlerde Ayvalık'ta olabilmek, bu güzellikleri yaşayıp, bu atmosferi solumak için her yerden koşup geliyorlar.

Göreve geldiğimiz günden bu yana düzenledikleri Kültür ve Sanat Günleri etkinliklerini her yıl bir önceki yıldan daha dolu ve kaliteli çizgiye taşıma çabası içindeyiz. Dolu dolu bir program sunmak, Ayvalıklıların ve sanatseverlerin beklentilerine yanıt vermek üzere aylardır hummalı bir şekilde çalışan ekibimiz sayesinde Ayvalık'taki etkinliklerimizde Melihat Gülses, Zekai Tunca, İlber Ortaylı, İdil Biret, Ece Temelkuran ve Sunay Akın gibi kültür ve sanat dünyasından önemli isimleri ağırlarken, "Çalıkuşu" balesi, "Leyla'nın Evi" ve “Bezirgan” adlı oyunlar gösterimleri sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Ayvalık Belediyemizin bu yıl 10'uncu kez düzenlediği Kültür ve Sanat Günlerinde farklı yaş grupları ve beklentileri de gözönüne aldık. Melihat Gülses ve Zekai Tunca, Kubat, Onur Akın Ve Mehmet Gümüş, Grup Seksendört ve Sıla gibi farklı tarzdan sanatçılara etkinliklerimizde yer verdik.

Kuzey Ege’nin sanat merkezi olma yolunda büyük adımlarla ilerleyen Ayvalık’ta ki Kültür Sanat Günlerinin zengin programını Ayvalık halkının beğenisine sunuyoruz.

Etkinliğimizin başladığı 1 Eylül Pazar günü "Çalıkuşu" adlı 2 perdelik bale gösterimi yer alıyor. Oyun Amfitiyatro'da saat 21.00'de başlayacak.

2 Eylül Pazartesi günü Hüsamettin Koçan Resim Sergisi açılışı 17.30'da Fuaye Sanat Galerisinde gerçekleşecek. Akşam Amfitiyatro'da saat 21.00'de Onur Akın ve Mehmet Gümüş konseri gerçekleşecek.

3 Eylül Çarşamba günü saat 21.00'de Amfitiyatroda “Leyla'nın Evi” adlı oyun sergilenecek. Zülfü Livaneli'nin  büyük ses getiren ve  Nedim Saban tarafından sahneye büyük  başarıyla taşınan romanı "Leyla'nın Evi" Oyunda Roxy rolündeki başarısıyla adından söz ettiren,  sesi ve fiziğiyle kitleleri büyüleyen ve Vasfi Rıza Zobu Ödülü'nden sonra ,2011 Afife Jale Ödülleri Müzikal Dalında ve Sadri Alışık ödülü , Yılın en başarılı kadın  Oyuncusu seçilen  Ayça Varlıer'in ardından , Celile Toyon, oyundaki Leyla ve Çınar Ağacı  filmindeki rolüyle Küçükçekmece Belediyesi tarafından yılın örnek annesi ve kadın oyuncusu seçildi. Bir yalının el değiştirmesinden yola çıkarak kuşak çatışmalarının anlatıldığı oyunda, Livaneli'nin eski İstanbul şarkıları ile  Ayça Varlıer'in yorumladığı yeni hip hop tarzı  müzikler hoş bir çelişki oluşturuyor.

4 Eylül akşamı saat Amfitiyatro'da saat 21.00'de Türk Halk Müziği Sanatçısı Kubat'ın konseri gerçekleşecek.

5 Eylül Perşembe Günü İsmet İnönü Kültür Merkezinde, saat 17.30'da, Güldal Mumcu ile “İçimden Geçen Zaman” isimli söyleşi gerçekleşek. Akşam ise saat 21.00'da Amfitiyatro'da Sunay Akın “Söz Gösterisi” ile sanatseverler ile buluşacak.

6 Eylül Cuma günü Sanat Fabrikası saat 17.30'da “Şiir Ayvalık'ta” ve sanatçı Arif Buz'un “Desen Sergisi” gerçekleşecek. Alibey Kültür Merkezinde saat 20.30'da İdil Biret müzikseverlerle buluşurken, saat 21.00'da Amfitiyatro'da Grup Seksendört konseri gerçekleşecek.

7 Eylül Cumartesi İsmet İnönü Kültür Merkezinde Ayhan Sicimoğlu  "Ayhan Sicimoğlu ve Seyahatleri” isimli söyleşi ile saat 17.30'da sanatseverler ile buluşacak. Saat 21.00'de Amfitiyatro'da Türk Sanat Müziğinin iki usta ismi olan Melihat Gülses ve Zekai Tunca muhteşem bir konsere imza atacak.

8 Eylül Pazar günü ünlü tarih profesörü İlber Ortaylı “Mübadele” isimli söyleşisi ile İsmet İnönü Kültür Merkezinde saat 17.30'da tarih aşıkları ile buluşacak. Akşam 21.00'da Amfitiyatro'da ise Bezirgan isimli oyun sahnelenecek. Cem Davran, Erkan Can, Bahtiyar Engin ve Faruk Akgören gibi usta isimlerin yer aldığı oyunu kaçırmayın.

Etkinlerimizin son günü 9 Eylül Pazar saat 17.30'da İsmet İnönü Kültür Merkezinde Ece Temelkuran “Düğümlere Üfleyen Kadınlar” söyleşisi ile sanatseverler ile buluşacak. Akşam 21.00'de Amfitiyatro'da Sıla konseri ile önümüzdeki Ayvalık Kültür ve Sanat Günlerinde buluşmak üzere vedalaşacağız.

1318, Salı, 27 Ağustos 2013

Yorumlar (1)

  • Yusuf Ahmet

    Yusuf Ahmet

    27 Ağustos 2013' de yazıldı 18:32 |
    İşte dört gözle beklediğimiz festival Teşekkürler Ayvalık Belediyesi..(SILA GELİYOR:)

    cevap yaz

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak. Seçmeli giriş aşağıdadır.

Yandex.Metrica