0.0/5 derecelendirme (0 oy)

AYVALIK MODERN OTOGARINA KAVUŞUYOR

Ayvalık Belediye Meclisi tarafından şehir trafiğini olumsuz etkilemesi ve çağdaş ulaşım hizmetleri açısından geride kalmaya başlaması sebebiyle otogarın şehrin dışına taşınması ve modern bir otogar inşa edilmesi için karar alınmıştı.

4 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Bu alanda Ayvalık Belediyesi 4 milyon TL’lik yatırımda bulunarak yeni otogar projesini hayata geçirdi. 4 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 11 bin metrekare üzerine kurulan yeni Ayvalık Otogarı’nda 13 farklı firmaya ait 14 yazıhane bulunuyor. Yeni otogarda; Ayvalıklılara ve Ayvalık’a gelecek yerli ve yabancı turiste rahat bir yolculuk öncesi ve sonrası ortam sağlamak için ise tüm imkanlar sunulacak. Kafeteryasından mescidine ihtiyaç duyulabilecek tüm hizmetleri karşılamak üzere hazırlanan modern dizayna sahip yeni Ayvalık Otogarı diğer kentlere örnek olacak nitelikte.

9 EKİM’DEN İTİBAREN HİZMETE AÇILIYOR

Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen’in yalnızca son bir yılda gerçekleştiği 30 milyon liralık yatırımın içinde 4 milyonluk bütçe ile yer alan otogar; 9 Ekim Çarşamba Günü Saat 10.00’da yapılacak açılışla birlikte hizmete giriyor. Türközen’in geçtiğimiz Çarşamba Günü belediye meclis toplantısında da belirttiği gibi 9 Ekim’den itibaren Ayvalık, çağdaş ulaşım hizmetlerinden yararlanmaya başlayacak.

1981, Salı, 08 Ekim 2013

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak. Seçmeli giriş aşağıdadır.

Yandex.Metrica