5.0/5 derecelendirme (1 oy)

AYVALIKLI ŞAMPİYON ATLETLER BAŞKENTTEN 8 MADALYA 6 KUPA İLE DÖNDÜ

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, yurt içi ve yurt dışı şampiyonalarda elde ettikleri başarılı derecelerin yanı sıra kazandıkları kupa ve madalyalarla ilçe halkının gururu olan Ayvalık Atletizm Kulübü’nün başarılı sporcuları önceki gün başkentte Anıtkabir’i ziyaret etti.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda oldukça duygulu anlar yaşadıkları gözlenen Ayvalıklı Atletler, Ata’nın huzurunu ziyaret ettikten sonra Anıtkabir Müzesini de gezmeyi ihmal etmedi.

Ayvalık Atletizm Kulübü Başkanı ve Türkiye’nin ulusal ve uluslar arası şampiyonalarda madalya avcısı mili sporcu Sabahattin Tatar’ın öncülüğünde gerçekleşen ziyaretin ardından Kulüpler Arası Türkiye Şampiyonası ve Atletizm Ligine Ayvalık’ı temsilen katılan Ayvalık Atletizm Kulübü’nün başarılı sporcuları, katıldıkları tüm kategorilerde finale kalmayı başardı.

Toplamda 8 madalya ve 6 kupayla Ayvalık’a dönen şampiyon atletler, 6 tane kupayı da garantiledi.

Ankara’da katıldıkları şampiyonanın ardından muhabirimize açıklamalarda bulunan Ayvalık Atletizm Kulübü Başkanı Sabahattin Tatar, “Başkentte yapılan lig usulü Türkiye Şampiyonası elemelerini aşarak, 8 Eylül’de Mersin’de yapılacak olan şampiyonada 8 kategoride kupa ve madalya beklediklerini söyledi.

TATAR’DAN BAŞKAN TÜRKÖZEN’E TEŞEKKÜR

Sabahattin Tatar, Ankara’daki şampiyonaya katılırken kendilerine maddi ve manevi destek veren Ayvalık Belediyesi ile Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen’e teşekkür ederek, “Aslolan Ayvalık’tır. Bizim de amacımız yaşadığımız kent olan Ayvalık’ın sesini atletizm dalında da duyurabilmektir. Bu uğurda sürdürdüğümüz çalışmalarımız ve çabalarımız sürecektir. Başkentteki şampiyonaya katılan tüm sporcularımız ve ailelerine şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

1216, Pazartesi, 26 Ağustos 2013

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak. Seçmeli giriş aşağıdadır.

Yandex.Metrica