5.0/5 derecelendirme (1 oy)

BAŞKAN AKOVA BİR SÖZÜNÜ DAHA YERİNE GETİRDİ

Burhaniye Belediyesi tarafından oluşturulan ve Pazar günleri hizmet verecek olan Haberkent-İmko-Orjan-Denetko Pazaryeri halka hizmet vermeye başlayacak.

Burhaniye Belediyesi tarafından Orjan’da Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Meslek Yüksek Okulu yan tarafında oluşturulan alan bundan sonra Pazar günleri Haberkent, İmko, Denetko ve Orjan tatil sitelerinin bulunduğu alanda hizmet verecek.

Burhaniye Belediye Başkanı Fikret Akova’nın bizzat ilgilendiği ve çalışmaları yerinde incelediği Pazaryeri 650 metrekarelik alanı market için, 2005 metrekarelik alanı Pazaryeri için ve 320 metrekarelik alanı ise kafeterya bölümü için ayrılmış.

Pazaryeri için daha önce Burhaniye Belediyesi tarafından Su ve Kanalizasyon İşleri tarafından 230 metre kanalizasyon hattı döşendi. Alt yapısı oluşturulduktan sora Burhaniye Belediyesi Fen İşleri müdürlüğü tarafından pazaryerinin parke taşları döşenerek Pazar esnafının yer alacağı alan oluşturuldu. İlerleyen günlerde pazaryerinin önünde ki yolun da asfalt dökülmek suretiyle düzenleneceğini belirten Burhaniye Belediye Başkanı Fikret Akova

4 tane tatil sitesinin bulunduğu bu bölgede Belediyemize bir Pazaryeri yapılması konusunda çok istek geliyordu bizde burada yaşayan vatandaşlarımıza söz vermiştik. Sözümüzü tuttuk ve Pazar günleri bu bölgede hizmet verecek bir Pazaryeri alanı oluşturduk. İlerleyen zamanlarda da bir kafeterya alanı oluşturulması için girişimlerde bulunacağımız pazaryerimiz halkımıza hayırlı uğurlu olsun

dedi. Genel olarak yaz aylarında yoğun olan bu bölgede yaşayan vatandaşlar yeni yapılan pazaryerinden dolayı Başkan Akova’ya teşekkürlerini kendi web sitelerinden “Sağlık ocağının hemen karşısına kurulacak olan pazar yerinin vatandaşlar tarafından duyulmasını sağlamak üzere belediye ekiplerince birçok noktaya tanıtım ve duyuru afişleri asıldı, sitemizde oturanlara sağlayacağı kolaylıklar sebebiyle Belediye Başkanımız Sayın Fikret Akova'ya sonsuz teşekkürlerimizle” yazılarıyla sundular.

1596, Çarşamba, 12 Haziran 2013

Yorumlar (1)

  • İMKO

    İMKO

    13 Haziran 2013' de yazıldı 14:44 |
    Başkanımıza sonsuz teşekkürler, artık pazar için akçay a gitmek zorunda kalmayacağız

    cevap yaz

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak. Seçmeli giriş aşağıdadır.

Yandex.Metrica