5.0/5 derecelendirme (1 oy)

BAŞKAN HASAN ARSLAN GÖREVE BAŞLADI

Çiğli Belediye Başkanlığını devralan oturan İnşaat Mühendisi Hasan Arslan, resmen görevine başladı. Çiğli’de CHP’li oyların yüzde 52,5 oy alarak başkan seçilen Hasan Arslan ve yeni meclis üyeleri yaklaşık 1000 kişilik grupla mazbatasını Çiğli İlçe Seçim Kurulu Başkanı Niyazi Taka’dan törenle aldı.

Alkışlarla mazbatasını aldı

Çiğli İsmail Rahmi Karadavut İlkokulu’nda bulunan Çiğli İlçe Seçim Kurulu’nda mazbatasını alan Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın yanında belediye meclis üyeleri, il yöneticileri, partililer ve yakınları da hazır bulundu. Başkan Hasan Arslan ve CHP’den seçilen 21 meclis üyesi mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı Niyazi Taka’dan teslim aldı.  Daha sonra Başkan Hasan Arslan coşkulu kalabalık eşliğinde yürüyerek Çiğli Cumhuriyet Meydanı’na geldi.

Başkan Arslan çelenk sundu

Çelenk sunum töreninde İzmir milletvekilleri Prof. Dr. Oğuz Oyan ve Mustafa Moroğlu, CHP Çiğli İlçe Başkanı Nihat Gültekin,  CHP il ve ilçe yöneticileri,  yeni belediye meclis üyeleri, yeni muhtarlar, sivil toplum örgütlerinin ile sendika temsilcileri ve çok sayıda partili destek olmak üzere Başkan Hasan Arslan’a eşlik etti. Görevinin son gününde Başkan Metin Solak, yeni Başkan Hasan Arslan’ı tören alanında karşıladı.

Konferans salonunda tören

Çelenk sunum töreninin ardından Başkan Hasan Arslan ve Çiğlililer hep birlikte belediye konferans salonunda düzenlenen törene katıldılar.  “En büyük başkan Hasan Arslan” tezahüratları ve alkışlar eşliğinde salona giren Başkan Hasan Arslan, bugüne kadar ilçeye yaptığı katkılardan dolayı Başkan Metin Solak’a teşekkür ederek,  plaket ve çiçek takdim etti. Çiğli’de 4,5 yıl başkanlık yapan Metin Solak da Başkan Hasan Arslan’ı tebrik ederek başarılar diledi ve çiçek takdim etti.  Daha sonra başkanlık makamına geçen Başkan Hasan Arslan görevi resmen başkan Metin Solak’tan devraldı. 

Başkan Hasan Arslan; “7/24 hizmet edeceğiz”

Hem Cumhuriyet Meydanı’nda hem de konferans salonunda Çiğlililere seslenen Başkan Hasan Arslan, “Nihayet buradayız arkadaşlar. Hepinizi kutluyorum. Bizi yalnız bırakmadınız. Hepinize teşekkür ediyorum. Başarı hepimizin. Önceki dönemde hizmeti geçen belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum.  Çiğli’ye hizmet etmek bizim boynumuzun borcu. 7/24 hizmet edeceğiz. Bundan sonra da her zaman halkımızın arasında olacağız. Kapımız açık olacak, kimse merak etmesin” dedi.

“Oyunu en fazla artıran ilçe Çiğli”

Çiğli’de CHP’nin oylarının ciddi biçimde artığına dikkat çeken Başkan Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Oyunu en fazla artıran ilçe Çiğli ve ben Çiğlileri kutluyorum. Yıllardır partimize oy vermeyenler bile bize destek oldular. Asıl çalışma bundan sonra başlıyor. Herkese eşit hizmet götüreceğiz. Biz sosyal demokrat Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Katılımcı ve sosyal bir belediye olacağız. Çiğliliere ne olduğunu anlatmamız. Bana bu süreçte destek olun ve yanımda olun. Bu süre zarfında da geçmiş hizmetlerinden dolayı Başkan Metin Solak’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Prof. Dr. Oğuz Oyan “Zafer tablosu yaşanıyor”

Tören alanında konuşma yapan İzmir Milletvekili Prof. Dr. Oğuz Oyan da konuşmasında, “Böylesine bir şöleni bize hediye eden başkanımıza, meclis üyelerimize, partililerimize teşekkür ediyoruz. Hemen her yerde bu tabloyu yakaladık. Devir teslim törenlerimiz metropolde Konak dışında başarılı olmuştur. İşte CHP’lilik budur. Önemli olan kişiler değil, partidir. Bu süre zarfında özellikle de kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Onlar olmadan olmazdı.  Herkesi kutluyorum, Hasan Arslan başkanıma da başarılar diliyorum” dedi.

Solak; “Her zaman destek olmaya devam edeceğim”

Başkanlık görevini teslim eden Metin Solak da,  “Seçimlerde elimizden gelen çabayı gösterdik ve büyük bir zaferle 30 Mart sonuçlandı. Bugün bu çalışmanın önderi Hasan Arslan’a çok teşekkür ediyorum. Asıl vazife şimdi başlıyor. Ona sahip çıkmak ve yanında durmak hepimizin boynunun borcudur. Bunu böyle bilin. Şimdi bayrağı gururla Başkan Hasan Arslan’a teslim ediyorum. Her çalışmasında onun yanında olacağıma ve destek olacağıma da söz veriyorum” diye konuştu.

Gültekin; “Çiğli’de İktidar her zaman CHP’nindir”

Çiğli Çiğli İlçe Başkanı CHP ilkelerine uygun çalışmaları sürdürdüklerini belirterek, “ Bu iktidar Çiğli’de CHP’nindir ve bundan sonra da CHP’nin olacaktır. Çiğli’de önemli bir başarıya imza attık. Herkesi kutluyorum” dedi.

1735, Cuma, 04 Nisan 2014

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak. Seçmeli giriş aşağıdadır.

Yandex.Metrica