0.0/5 derecelendirme (0 oy)

BESOB YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği genel kurulu dün yapıldı. BESOB Başkanı Mesut Aşanel’in aday olmadığı genel kurulda 86 oda başkanı ve yönetim kurulu 630 delegenin 601’i oy kullandı. Birlik Genel Sekreteri Hüseyin Saran’ın faaliyet raporunu okumasının ardından yönetim aklandı. Genel kurulda oylamalara geçilmeden önce BESOB Başkanı Mesut Aşanel’e onursal başkanlık ünvanının verilmesi oy birliği ile kabul edildi. BESOB’un onursal başkanı seçilen Mesut Aşanel’in gözleri dolarken kendisine BESOB Başkan Adayı Fehmi Erdem de diğer aday Turgay Kapan da plaket takdim ettiler.

AŞANEL: “39 YILLIK YÖNETİCİLİK HAYATIMIN EN ONUR VERİCİ DAKİKALARI”

Oldukça duygulanan ve veda konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Başkan Mesut Aşanel 39 yıllık yöneticilik hayatının en onur verici dakikalarını yaşadığını belirterek “Sizlerle bu şekilde vedalaşmak beni çok mutlu etti. 1990 yılında birlik başkanı olduğumda Aygaz’ın üzerinde 25 metrekarelik bir yerde hizmet veriliyordu. Birliğimize Hasanbaba Çarşısında çok güzel bir hizmet binası kazandırdık. Yine Demirciler Caddesinde birliğimizin beş katlı hizmet binası var. Erdek’te muazzam bir otel aldık. Bu bir görevdi, kim olsa başarılı olurdu. Uzun yıllar Şoförler Odası Başkanlığı yaptım Fehmi Erdem de Şoförler Odası Başkanı. Yine Turgay Kapan kardeşim de uzun yıllar benim yönetim kurullarımda görevler aldı. İkisi de benim çırağım, her ikisine de başarılar diliyor, hepinizden hakkınızı helal etmenizi diliyorum” diye konuştu.

ERDEM: “86 ODAMIZI DA KUCAKLAYACAĞIM”

BESOB Başkan Adayı Fehmi Erdem seçimlere gidilmeden önce yaptığı konuşmanın başında Soma’daki maden faciasında hayatını kaybeden işçilere rahmet acılı ailelerine sabır diledi. Esnaf kesiminin medeniyetin örneği olan bir kesim olduğunu kaydeden Başkan Adayı Erdem esnafların disiplinin temel taşı olduğunu vurguladı. BESOB’un Türkiye’de örnek gösterilen teşkilatlar arasında olduğuna işaret eden Erdem emeği ve hizmeti geçen başta Mesut Aşanel olmak üzere herkese teşekkür etti. Esnafın sorunlarını bildiğini kaydeden Erdem sicil alınırken ustalık belgesi istenmesi

 AVM yasasının çıkmaması, nakliyeci esnafına ucuz akaryakıt, kalfaların SSK’sının devlet tarafından karşılanması gibi temel beklentilerin yerine getirilmediğini kaydetti. Erdem “Bu sorunların aşılabilmesi için siyasi ve maddi bir güce ihtiyacı vardır. Bizim bu sözümüzü çarpıtmak isteyenler olmuş. Biz Bandırma Belediyesine de Balıkesir Büyükşehir Belediyesine de her belediyeye aynı gözle bakıyor, hepsini belediye başkanımız olarak görüyoruz. Birazdan göreceksiniz benim listemde her siyasi görüşten arkadaşımız var. Balıkesir’in büyükşehir olması ile Balıkesir hızla yol alacaktır. Biz de bundan geri kalmamak için her platformda öncü olacağız. İhtiyacımız olan tek şey birlik ve beraberliğimiz. Seçim biter, geçim başlar. Kim kazanırsa kazansın 86 oda başkanını kucaklar. Ben kendi adıma böyle yapacağımıza söz veriyorum” diye konuştu.

KAPAN: “OYLARINIZI HATIR GÖNÜL İÇİN DEĞİL EKMEK DAVASI İÇİN VERİN”

Daha sonra kürsüye gelen BESOB Başkan Adayı Turgay Kapan da sözlerine Soma’da yaşanan faciada hayatını kaybeden maden şehitlerine başsağlığı dileyerek başladı.

Balıkesir’in artık büyükşehir olduğunu Altınova’dan Erdek’e kadar salona gelen oda başkanlarının hepsinin büyükşehirin oda başkanları olarak geldiğini söyledi. Kapan söz uçar yazı kalır diyerek kendisinin projelerini broşür olarak dağıttığını belirterek “Sorunlarınızı biliyorum, bana zaten hepiniz “Bizim Turgay” dersiniz. Çünkü hep arazideyim. 24 saat telefonum açık. Bugüne dek AVM’lerle boğuştuk şimdi de asıl büyük tehlike olarak internet alışverişi çıktı karşımıza. Sayın Başbakanımıza internet alışverişi ile ilgili bir dosya verdim kendisi de tespitlerimin çok yerinde olduğunu söyledi. Sizlerden isteğim oylarınızı hatır gönül için değil ekmek davası için vermeniz. Biz irlik beraberlik içinde olamadıkça kan kaybediyoruz. Bakın 52 bin üyeden 39 bin üyeye düştük. Hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

BESOB BAŞKAN ADAYI FEHMİ ERDEM’İN LİSTESİ:

Yönetim Kurulu:

 1. Necdet Erkan
 2. Hayati Seçen
 3. Hayri Özden
 4. Abdullah Öztemel
 5. Alaettin Akçeşme
 6. Hasan Bayram
 7. Ömer Metin
 8. İsa Erol

Denetim Kurulu:

 1. Ali Madanoğlu
 2. Necdet Berber
 3. Metin Ayer
 4. Erdal Önder
 5. Ender Demirkaya

Disiplin Kurulu

 1. Ramazan Malgır
 2. Selamettin Çakır
 3. Şerafettin Çıkar
 4. Semih Keleş
 5. Ömer Osman Kısa

BESOB BAŞKAN ADAYI Turgay Kapan’ın Listesi:

Yönetim Kurulu:

 1. Sami Pak
 2. Hasan Yıldız
 3. Hayrettin Demirbaş
 4. Ali Acar
 5. Mustafa Aydoğan
 6. Rasim İz
 7. İlhan Aydın
 8. Fatih Payal

Denetim Kurulu:

 1. Hamit Levent Gürer
 2. Halil Güner
 3. Abdurrahman İnan
 4. Ayhan Gürel
 5. Mustafa Özçelik

Disiplin Kurulu:

 1. Eyüp İl
 2. Ender Tophanecioğlu
 3. Mehmet Feneroğlu
 4. Fatih Nuran
 5. Ümit Delioğlu

1485, Pazartesi, 19 May 2014

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak. Seçmeli giriş aşağıdadır.

Yandex.Metrica