5.0/5 derecelendirme (1 oy)

BURHANİYE İÇİN EN İYİSİNİ İSTİYORUZ

Burhaniye Belediyesi kentsel estetik konusunda yeni bir adım daha atarak kentsel peyzaj konusunda Ankara Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Burhaniye vizyonuna yenilikler katacak yeni proje çalışmalarına başladı.

Geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediyesinde görev yapmakta olan Peyzaj Mimarları, Ziraat Mühendisleri ve Ziraat Teknikerleri Burhaniye’yi ziyaret ederek objektif bir gözle Burhaniye’de yapılabilecek işler konusunda bilgi edindiler.

Burhaniye merkez ve Pelitköy Mahallesinde incelemelerde bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi ekibi detaylı bir incelemeyle, Burhaniye ve mahallelerinde neler yapılabilir, insanların ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması ve doğal çevreye uygun ne gibi çalışmaların yapılabileceğini kontrol ederek ön bir incelemede bulundular. İncelemelerin ardından Etüt Proje bölümünde çalışmalara başlayan ekip Burhaniye Belediyesinden, gezilen alanların fotoğraf ve imar durumlarına dair destek alarak, çalışmalarını yaptıktan sonra Burhaniye Belediyesi teknik ekibiyle paylaşacak.

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Necdet Uysal “Böyle bir projeyle, halkımızın kullanım alanlarının daha çok ve kullanılabiletesi açısından daha elverişli alanlar olmasını işitiyoruz. Burhaniye’nin doğal güzelliği yanı sıra, bu gibi çalışmalarla daha ilgi çekici hale gelmesi Belediye olarak bizim görevimiz. Bundan dolayı biz kendi teknik ekibimize Ankara Büyükşehir Belediyesinden destek alarak bu çalışmayı yapmayı uygun gördük. Çünkü Burhaniye’ye objektif bir gözle bakacak olan bu ekip inanıyorum ki Burhaniye’nin doğal güzelliğine büyük katkılarda bulunacaklardır.” dedi.

Kentsel peyzaj elemanları konusunda da Ankara Büyükşehir Belediyesinden destek alacaklarını belirten Başkan Uysal Burhaniye için en iyisini planlıyoruz dedi.

1174, Çarşamba, 09 Temmuz 2014

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak. Seçmeli giriş aşağıdadır.

Yandex.Metrica