0.0/5 derecelendirme (0 oy)

BURHANİYE İLE BERLİN ARASINDA KÜLTÜREL KÖPRÜ KURULDU

Burhaniye ile Berlin arasında kültürel bir köprü oluşturuldu. Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi Halkoyunları Ekibi ve Berlin Belediyesi Gençlik Merkezi ile Aliağa’ya giderek kamp kurdular ve ekipler kültürel paylaşımda bulundular.

Geçtiğimiz hafta Aliağa Afacan Kamp Eğitim Merkezi Gençlik evine giden iki ekip dolu dolu geçen günler ardından Aliağa’dan ayrıldılar. Kültürel Paylaşım Projesi kapsamında 3 gün boyunca kampta kalan ekipler birbirlerine kültürlerini yansıtan oyunlarını öğreterek kardeşlik, dostluk temellerini attılar.

24. Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivalinde de iki ekibin ortaklaşa hazırladığı danslar büyük bir ilgi görmüş muhteşem bir gösteriye imza atmışlardı. Festivalden sonra Kültürel Paylaşım Projesi kapsamında Aliağa Afacan Kamp Eğitim Merkezine giderek iki ülke arasında ki kültürel yapı paylaşıldı. Yöresel oyunlardan iki ülkenin diline kadar her şeyin paylaşıldığı kamp 3 günün sonunda sona erdi ve iki ülke arasına kültürel bir bağ oluşturuldu.

Kamp günlerinin dolu dolu geçtiğini belirten Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi Sorumlusu Ayfer Arıcan

çok güzel 3 gün geçirdik iki ekipte birbirine kültürlerini aktararak Burhaniye ve Berlin arasında kültürel bir köprü oluşturduk. İlçemiz için çok önemli olan olaylardan bir tanesi bence bu… Çünkü bu tür projeler ülkeler arasında önemli bir bağ kurmakta ayrıca tanıtımı açısından da önemli bir yer almaktadır

dedi.

1366, Perşembe, 11 Temmuz 2013

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak. Seçmeli giriş aşağıdadır.

Yandex.Metrica