5.0/5 derecelendirme (1 oy)

Bursa Coğrafyalara Sığmıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Rumelili işadamlarıyla bir araya geldiği iftarda, “Bursa, coğrafyalara sığmıyor. Türkiye’nin gerçek anlamda Balkanların dostu olduğunu göstermeye çabalıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Rumelili Yönetici İşadamı ve Sanayiciler Derneği (RUMELİSİAD) üyeleriyle Almira Otel Havuzbaşı’nda gerçekleştirilen iftar programında bir araya geldi.

Ramazan ayında dostlukların ve paylaşımın daha da öne çıktığını anlatan Başkan Altepe, Bursa’ya hizmet etmenin kendisi için onur olduğunu da vurguladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Balkanlarda yapılan çalışmaların önemine dikkati çeken Başkan Altepe, “Renkli bir kültürümüz var. Tarih, kültür ve medeniyet başkenti Bursa’da yaşadığımız için şanslıyız. Bursa’ya en iyi hizmetleri sunmaya gayret ediyoruz. Örnek şehir Bursa, UNESCO dünya mirası listesine de alındı. Gururluyuz. Bursa olarak Balkanların yanında olduk, her zaman Balkan ülkelerinin ayaklarının yere daha sağlam basması için yanlarında olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Bursa’nın sadece il sınırlarından ibaret olmadığını kaydeden Başkan Altepe, “Bursa’nın bir sınırı artık Makedonya’ya, bir sınırı Bulgaristan’a, bir sınırı Kosova’ya, bir sınırı Batum’a kadar uzanıyor. Tarih başkenti Bursa, artık Anadolu’nun da başkenti. Bursa, coğrafyalara sığmıyor. Tüm Balkanlara ve oradaki insanımıza sahip çıkmak, Türkiye ile Balkanlar arasında köprü kurmayı hedefledik. Bursa’nın hedefleri var, bizler de bu hedefler doğrultusunda çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“Her yerde Bursa’nın izleri var”

Balkanların her köşesinde 10 yıldır Bursa’nın izlerinin bulunduğunu belirten Başkan Altepe, “Balkanların her köşesinde Bursa hatırlanıyor. Her zaman her yerde Bursa var. Her sıkıntıda ilk önce Bursa’dan yardımlar ulaştırılıyor. Üzerimizde önemli bir görev ve misyon var. Bursa’nın öncülüğünde yapılan hizmetlerle Balkanlar’da kültür de yeniden canlandı. Artık sadece Bursa’dan değil İstanbul’dan ve diğer illerden de işadamları Balkanlara yatırım yapıyor” dedi.

Başkan Altepe, Balkanlardaki tarihi eserlerin ayağa kaldırılmasıyla Bursa’da olduğu gibi Balkanların da siluetinin değiştiğini belirterek, “Türkiye’nin tek derdi, Balkanların arkasında olduğunu göstermek, dostlarıyla iyi geçinmektir. Hedefimiz Türkiye ile Balkanlar arasındaki işbirliğini daha da artırmaktır. Balkanlarda artık Türk firmalarının bayraklarının dalgalandığını görmek bizleri çok sevindiriyor. Yapacak çok işimiz var. Türkiye’nin hedefleri çok büyük” diye konuştu.

RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kırcı da günün anlamına değindiği konuşmasında Bursa’nın öncülüğünde Balkan ülkelerine yönelik gerçekleştirilen hizmetleri nedeniyle Başkan Altepe’yi tebrik etti. Başkan Altepe, konuşmaların ardından RUMELİSİAD’ın yeni üyesi Ali Mutlu’ya rozetini taktı.

1055, Cuma, 04 Temmuz 2014

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak. Seçmeli giriş aşağıdadır.

Yandex.Metrica