5.0/5 derecelendirme (3 oy)

Dikili altın çağını yaşayacak

Dikili Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ilçede atıl bulunan boş alanları tek tek değerlendirmeye aldı. Başkan Tosun, “Belediye ekiplerimizin özverili çalışmalarıyla Dikili altın çağını yaşayacak” dedi.

Dikili Belediyesi’ne ait tüm birimler Dikili’yi güzelleştirmek ve daha yaşanılabilir bir ilçe oluşturmak için harekete geçti. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü belirledikleri bölgelerde hazırlanan projeleri tek tek hayata geçirirken, ilçenin eksiklikleri bir bir gideriliyor. Birlik ve beraberliğin her alanda önemli olduğunu vurgulayan Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, bu anlayışla yola çıkan belediyenin birlik ve beraberlik içerisinde ortaya çıkardığı çalışmaların, Dikili için övünç kaynağı olduğunu belirtti.

Sanayi Sitesi yeşil alana kavuştu

Dikili’nin tüm bölgelerini yeşillendirerek çevre düzenine katkı sağlamak için kolları sıvayan ekipler, Sanayi Sitesi’nin girişinde bulunan boş araziyi park olarak düzenledi. Sanayiye gelen vatandaşların bekleme alanı olarak kullanabileceği bölgenin bulunmadığına dikkat çeken yetkililer, çimlendirilen parka banklar yerleştirerek, vatandaşların bu konuda yaşadığı eksikliği ortadan kaldıracaklarını belirttiler.

Antrenman sahaları yenileniyor

Dikili Erdal İnönü Stadı’nda yıpranan ve bu nedenle kullanılmayan antrenman sahaları yenilenerek kullanıma hazır hale getirildi. 2500 metrekare olan saha çimlendirilerek, etrafını saran teller yenilendi. Antrenman sahalarının yenilenmesinin ardından, Erdal İnönü Stadı’nda bulunan çimlerin de yenileneceği belirtildi.

Dikili’de bütün yüzler gülecek

Başkan Tosun, belediye ekiplerinin özverili çalışmaları ile birlikte Dikili’nin doğaya ve çevre temizliğine uygun olarak gelişerek, yepyeni yeşil alanlara ve spor tesislerine kavuşacağını belirtti. Tosun, “Kısa sürede çok daha fazla hizmet üretmek için belediyemiz ekipleri geceli gündüzlü çalışmalar yürütüyor. Dikilimizde yaşayan halkımıza kaliteli hizmet sağlayarak, tatile gelen vatandaşlarımızı en iyi şekilde karşılamak istiyoruz. Dikili’de bütün yüzler gülecek. Bizim hedefimiz mutlu ve huzurlu bir ilçeye kavuşmaktır. Spor tesisleriyle, yeşil alanlarıyla ve doğal güzelliğiyle baş döndüren bir ilçenin temellerini hep beraber atıyoruz. Bu çalışmalarda emeği geçen tüm ekibimize yürek dolusu sevgiler” şeklinde konuştu.

1832, Pazartesi, 02 Haziran 2014

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak. Seçmeli giriş aşağıdadır.

Yandex.Metrica