0.0/5 derecelendirme (0 oy)

EL ELİ YIKAR ELDE YÜZÜ YIKAR

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Alican Höşmerimleri kuruluşu olan “Gönül Sofrası” adlı lokantanın açılış kurdelesini kesti.

Başkan Yılmaz, şirket ortaklarına: “Ticarette bir söz vardır ‘El eli yıkar elde yüzü yıkar ’ ortak yapılan işlerin devamı esastır, büyüdükçe ortalık güzelleşir. Aynı yerde kalınırsa kavga edilir” sözleriyle nasihatte bulundu.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın katılımı ile Cuma namazının ardından işletmenliğini Gönül-Esat Alican ve Rabia-Arif Uçar’ın yaptığı ‘Gönül Sofrası’ açıldı. Başkan Yücel Yılmaz, Lokantacılar Odası Başkanı Hasan Yıldız, Balıkesir Fırıncılar Odası Başkanı Niyazi Tunç, Mega Yıldız Lokantası sahibi Sinan Ergüven, işletmeciler Esat Alican ve Arif Uçar kurdeleyi dualar eşliğinde kesti.

Gönül sofrasını açan işletme sahiplerine bol kazançlar dileyen Başkan Yılmaz: “ Ticarette bir söz vardır ‘El eli yıkar elde yüzü yıkar ’ ortak yapılan işlerin devamı esastır, büyüdükçe ortalık güzelleşir. Aynı yerde kalınırsa kavga edilir. Arkadaşlardan da ikinci, üçüncü şirketleri bekliyoruz. Allah bereketini arttırsın hayırlara vesile olsun inşallah” dedi.

Ardından Başkan Yılmaz ve diğer konuklar iki katlı ve bir bahçesi bulunan işletmenin iç dizaynını inceledi. Ramazan ayı süresince 12 personelle iftarda da hizmet verecek olan işletmede piliç çeşitleri, Balıkesir Köftesi, kaşarlı köfte, kuzu şiş, İnegöl Köfte, salata çeşitleri ve değişik menüleri bulmak mümkün. Yıldırım Mahallesi Başaran Sokak üzerinde açılan işletmede ayrıca toplu yemek ve paket servis hizmetleri de sunuluyor.

1650, Pazar, 29 Haziran 2014

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak. Seçmeli giriş aşağıdadır.

Yandex.Metrica