0.0/5 derecelendirme (0 oy)

Erdal Sarızeybek Bu Akşam Ayvalık Açıkhava Tiyatrosunda Halkla Buluşuyor

Keskin Atatürkçü çizgisiyle tanınan Emekli Albay Erdal Sarızeybek, CHP Ayvalık İlçe Başkanlığı’nın davetlisi olarak, 4 yıl sonra bu akşam bir kez daha Ayvalık’a geliyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yaptığı dönemde bölücü terör örgütü PKK'ya ağır darbeler vurmasıyla da bilinen Erdal Sarızeybek, kendisi gibi TSK emeklisi Asım Sürer’in başkanlığında faaliyet gösteren CHP Ayvalık İlçe Başkanlığı’nın ‘Aydınlanma Konferansları’ kapsamında, Ayvalık’a geliyor.

Bu akşam saat 21.30’da Ayvalık Belediyesi’ne ait Açık Hava Tiyatrosu’nda halkla buluşacak olan Erdal Sarızeybek, ‘Türkiye ve Ortadoğu’da Neler Oluyor?’ başlığını taşıyan bir konferans verecek.

Konuyla ilgili bir sosyal paylaşım sitesindeki kendisine ait sayfasından yazılı açıklama yapan Sarızeybek, konum itibarıyla Ayvalık’ta gerçekleştireceği konferansın bir ilk olduğunu duyurdu.

Türkiye ve Avrupa'da, Türk Bayrağı'nın dalgalandığı her yerde verdiği konferanslarla halkın huzuruna çıkıp, doğru bilgileri ulaştırmaya çabalamaya çalıştığını vurgulayan Erdal Sarızeybek,  “Üniversitelere gidip Türk Gençliği'mize bilgi sunduğumuzu da biliyorsunuz. Bugüne kadar sivil toplum örgütü olarak ADD, Ülkü Ocakları, Aydınlar Ocağı, sendikalar, dernekler ve bizi davet eden her kuruluşun davetine tereddütsüz olumlu baktık ve onların desteğiyle halkımızla buluşabildik. Bugüne kadar CHP, MHP ve DP'den seçilmiş Belediye Başkanlarımızın davetlerine tereddütsüz olumlu baktık ve onların desteğiyle halkımızla buluştuk. Bu toplantılara bu siyasi parti teşkilatlarının destek verdiğini de biliyoruz.

Hepsine teşekkürü bir borç biliriz.  Ama ilk kez bir siyasi partinin doğrudan ilçe teşkilatı kanalıyla ve ilçe teşkilatı organizasyonunda Ayvalık'ta halkımızla buluşacağız. Ayvalık CHP ilçe teşkilatı bir İlk'i başlattı, kendilerine teşekkürü şimdiden bir borç bilirim.  Biz Türk Milleti'nin bir evladıyız. Amacımız açık ve nettir; halkımızı ülkemizde olan biten olaylar hakkında doğru bilgilendirmektir.

Umarım diğer teşkilatlar bundan bir ders çıkartabilir. Bu nedenle de 28 Haziran Cumartesi günü, saat 21.30'da Ayvalık'tayız. Bundan dört yıl önce halkımızla buluştuğumuz Ayvalık Anfi tiyatroda yine halkımızla buluşacağız. Davetlisiniz.” ifadelerini kullandı.

 

2112, Cumartesi, 28 Haziran 2014

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak. Seçmeli giriş aşağıdadır.

Yandex.Metrica