5.0/5 derecelendirme (1 oy)

Gençer, "Ayvalık'ı kalkındıracağız"

Cumhuriyet Halk Partisi Ayvalık Belediye Başkan Adayı Rahmi Gençer ve meclis üyesi adayları, Ayvalık'ta bir dizi esnaf ziyaretlerinde bulundu. Gençer gittiği her yerde vatandaşın sıcak ilgisiyle karşılandı.

CHP'nin dinamik belediye başkan adayı Gençer, öğle yemeğini bir zeytinyağı fabrikasının yemekhanesinde zeytinyağı işçileriyle birlikte yedi.

Ardından E 87 karayolu kenarında bulunan işyerlerini ziyaret ederek buradaki çalışanlarla uzun uzun sohbet etti, onların sorunlarını dinledi.

Gençer ve beraberindekiler bir zeytin işleme tesisinde yeşil ve siyah zeytinlerin tadına baktı. Gençer, Ayvalık'a belediye başkanı seçilmeleri halinde zeytincinin alın terinin değerini bulacağını söyledi.  30 Mart yerel seçimleri için destek istedi.

Esnaf ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmada  Gençer, Ayvalık'ta yaşayanların su sorunu başta geldiğini, suyun pahalı olmasının, sular akmamasının, trafik sorunu, kirlilik ve işsizlik sorunu başta olmak üzere Ayvalık için bu konuların çok sıkıntılı olduğunu ifade ederek; "İşsizlik önümüzdeki en büyük sorun. Diğerleri halledilir ama işsizlik bizim için irinci öncelikli konu. İşsizlikle ilgili tesislerin yapılabileceği bir sanayi bölgesi planı hazırladık. Ayvalık'a Tarımsal sanayinin gelişebilmesi için bir yatırımcının Ayvalık'a gelerek tesis kuracağı bir alan yok" dedi.

Bu konuyla ilgili bir çalışma yatıklarını kaydeden Rahmi Gençer, "Altınova'da 650 dönümlük hazine arazisinde yatırımcıya imkan sunacak bir proje hazırladık. Burada 40- 50 tane tesisin yapılması Altınova gbi sulanabilir 30 bin dönüm arazisi olan bir yerde 2  milyon zeytin ağacı bulunan Ayvalık bölgesinde tarımsal sanayinin gelişmesini sağlayacaktır. Bunun tamamlanması on yıl kadar bir süre alacak ama bölge için bu çök büyük değeri olan bir projedir" diye konuştu.

Gençer gittiği her yerde sıcak ilgiyle karşılandı, Vatandaşların mahallelerine park ve otobüs durakları taleplerine de seçilir seçilmez en kısa zamandı yapacağı sözünü verdi.

1232, Pazartesi, 10 Mart 2014

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak. Seçmeli giriş aşağıdadır.

Yandex.Metrica